SVS Soundpath Multi-Band Wireless ReceiverExtra mottagare till SVS SoundPath Multi-Band Wireless Adapter
Anslut upp till fyra mottagare till samma sändare
Perfekt för flera subwoofers eller aktiva högtalare
Stabil Multi-Band-överföring på 5,2–5,8 GHz
CD-kvalitet i 16 bit/48 kHz
Fullregisteröverföring 8 – 20.000 Hz
Upp till 50 meters räckvidd vid fri sikt
Enkel trådlös installation utan långa signalkablar
Kräver SVS Soundpath MultiBand Wireless Adapter Kit
SVS SoundPath Multi-Band Wireless Receiver är en extra mottagare för dig som redan har ett SVS SoundPath Multi-Band Wireless Adapter Kit och vill ansluta fler subwoofers, aktiva högtalare eller andra ljudkomponenter trådlöst. En och samma sändare kan användas tillsammans med upp till fyra mottagare.
[underrubrik]Bygg ut ditt befintliga trådlösa system[/underrubrik]Med en extra SoundPath Multi-Band Wireless Receiver kan du enkelt bygga ut ett befintligt SVS SoundPath Multi-Band-system. Det är exempelvis praktiskt om du använder
flera subwoofers och vill skicka samma signal trådlöst till olika platser i rummet.
[produktbild]419922-svs-soundpath-multi-band-wireless-receiver-472[/produktbild]
Systemet använder Multi-Band-teknik inom 5,2–5,8 GHz och växlar automatiskt mellan 46 kanaler för att skapa en stabil trådlös anslutning även i miljöer med många andra trådlösa produkter. Överföringen sker i 16 bit/48 kHz med ett frekvensomfång på 3 – 20.000 Hz och räckvidden är upp till 50 meter vid fri sikt.
[produktbild]410525-svs-soundpath-multi-band-wireless-adapter-413[/produktbild]
[underrubrik]Parkoppling av extra mottagare[/underrubrik]Innan du lägger till en extra mottagare, kontrollera att den ursprungliga sändaren och mottagaren i ditt
SoundPath Multi-Band Wireless Adapter Kit redan är parkopplade. När anslutningen är korrekt lyser statuslampan på både sändare och mottagare med ett fast blått sken.
Anslut den extra mottagaren till subwoofern eller högtalarna med RCA-kabel och anslut ström via USB eller ett nätuttag. En långsamt blinkande blå lampa visar att mottagaren ännu inte är parkopplad.
Tryck och håll in
PAIR-knappen på baksidan av sändaren tills den blå statuslampan på ovansidan börjar blinka snabbt. Tryck därefter, inom 30 sekunder, och håll in
PAIR-knappen på baksidan av den extra mottagaren.
När parkopplingen är klar lyser statuslamporna på både sändaren och den extra mottagaren med
fast blått sken. Upprepa proceduren för varje ytterligare mottagare som du vill ansluta till samma sändare.
OBS! Detta är endast en extra mottagare. [url=https://www.hembiobutiken.se/produkter/tillbehor/tradlos-adapter/410520-svs-soundpath-multi-band-wireless-adapter/]SVS SoundPath Multi-Band Wireless Adapter[/url] med sändare krävs och säljs separat.