Fosi Audio DC Power Filter 1 in - 2 ut- DC-filter utvecklat för Fosi Audios produkter
- Filtrerar ut högfrekvent brus
- Minskar elektromagnetiska störningar (EMI)
- Ger en stabilare och renare ström
- Förbättrar prestandan hos din elektronik
- Inbyggt överslagsskydd mot strömspikar
- Dubbla utgångar, kan anslutas till två enheter
- Max belastning 55V/10A
- Ansluts mellan nätdel och elektronik
- Slutsteg och nätdelen på bilderna ingår ej!
Fosi Audio DC Power Filter är ett strömfilter som reducerar oönskat brus vilket ger en renare signal med bättre ljud som resultat.
[underrubrik]Effektiv filtrering och skydd för enheter[/underrubrik]Strömfiltret minskar både ledningsbunden och utstrålad störning, vilket reducerar elektromagnetiska störningar och förbättrar enheters prestanda.
Det renar strömförsörjningen genom att filtrera bort högfrekvent brus och harmoniska störningar, vilket ger en stabil och ren signal för ljud- och bildutrustning. Dessutom skyddar det anslutna enheter från spänningsspikar och överspänningar, vilket bidrar till att förlänga din elektroniks livslängd.
[underrubrik]Strömkabel med 1 in, 2 ut[/underrubrik]Den medföljande strömkabeln har en ingång som förgrenas till två utgångar, vilket gör det möjligt att ansluta DC-filtret till två enheter med en enda strömadapter. Den är kompatibel med flera Fosi Audio-produkter, såsom förstärkare och DAC:ar, och är ett praktiskt komplement till din ljudutrustning.
[produktbild]394694-fosi-audio-dc-power-filter-1-in-2-ut-196[/produktbild]