Taga Harmony HTA-1000B - Stereoförstärkare på 2 x 105 watt
- Tre PSVANE-vakuumrör för en varm och livfull ljudkvalitet
- Fyra Toshiba-transistorer med hög effekt
- Ringkärnetransformator på 400W
- Minimalt brus med Japanska ALPS-volymreglaget
- Förbättrad klang och djup i ljudbilden med WIMA-kondensatorer
- Inbyggd 24-bit/192kHz DAC
- Bluetooth® för trådlös musikstreaming
- Guldpläterade högtalaranslutningar
- Dedikerad hörlursförstärkare
Taga Harmony HTA-1000B är en integrerad hybridförstärkare som erbjuder enastående ljudåtergivning i en perfekt balans mellan rör och transistorer. Med tre PSVANE-vakuumrör och fyra Toshiba-transistorer levererar HTA-1000B en varm, linjär och verklighetstrogen ljudupplevelse. Med en effekt på 2 x 105W / 8ohm och en ringkärnetransformator på 400 watt garanteras kraftfull prestanda och stabilitet. Upplev ljudets harmoni på en ny nivå med HTA-1000B. [underrubrik]En fusion av rör och transistorer
[/underrubrik]HTA-1000B är en hybridintegrerad förstärkare som kombinerar det bästa från två världar. Med tre högpresterande PSVANE-vakuumrör i förstärkardelen och fyra Toshiba-transistorer vid utgången får du en ljudupplevelse som är både varm, linjär och verklighetstrogen. Den höga effekten på 2 x 105 watt RMS vid 8 ohm ger en imponerande dynamisk presentation.
[produktbild]366766-taga-harmony-hta-1000b-271[/produktbild]
[underrubrik]Enastående ljudteknik för överlägsen prestanda[/underrubrik]
HTA-1000B är utrustad med en kraftfull toroidal transformator på 400W som ger stabil och omedelbart tillgänglig energi vid alla volymnivåer. Det japanska ALPS-volymreglaget minimerar brus och kanalkorsning, vilket ger en kristallklar ljudåtergivning och minimala störningar. De audiograde WIMA-kondensatorerna bidrar till en stabil avspelning och förbättrar musikens ton och ljudfältsdjup.
[underrubrik]Mångsidiga anslutningar och enkel uppgradering
[/underrubrik]HTA-1000B erbjuder en rad anslutningsmöjligheter för både analoga och digitala enheter. De högkvalitativa RCA-kontakterna i massivt bearbetad mässing kan hantera upp till tre stereoenheter, inklusive en skivspelare med MM-pickup så att du kan njuta av musik från dina favoritvinylskivor. Med optiska och koaxiala ingångar kan du ansluta olika digitala enheter, och den inbyggda högupplösta.